eng | укр

Особистий кабiнет
Новим відвідувачам   
Журналістам   
Державним службовцям   
Донорам i партнерам   
Практика в центрі   
Безпека Економіка Енергетика Міжнародні відносини Політика Суспільство
Про центр
Коментарі експертів
Статті, інтерв’ю
Новини центру
Проекти
Співробітники
Журнал «Національна безпека і оборона»
Соціологічні опитування
Адреса і телефони
Новини сайтуПомічник редактора сайту

На жаль, ця практика більше не проводитиметься. Текст оголошення залишаємо на згадку.

Якщо ви пов’язуєте майбутнє з журналістикою, зв’язками з громадськістю чи роботою в організаціях громадянського суспільства, є хороша нагода отримати перший робочий досвід в одному з провідних українських аналітичних центрів. Запрошуємо одну людину на тримісячну програму навчання помічника редактора сайту.

Робота забиратиме приблизно 4 години на день (мірою набуття досвіду — близько 2 годин) і полягає у редагуванні коментарів експертів Центру Разумкова, розміщених у різних ЗМІ, таким чином, щоб вони утворювали самостійний завершений матеріал.

Помічник працюватиме під проводом чинного редактора сайту 5 днів на тиждень за графіком «ввечері завдання — зранку виконання». Впродовж першого місяця навчання помічник отримуватиме докладні пояснення з приводу якості своєї роботи та можливостей для її покращення. Робота на відстані, у Києві жити не обов’язково.

Для успішного навчання та роботи потрібні такі передумови:

 • бездоганне знання розмовної та літературної української мови, вміння відчувати і бажання боротися з проявами суржика, який часто виникає під час російсько-українського перекладу;
 • вміння писати влучні та місткі заголовки, розрізняти цікаве і нецікаве, головне і другорядне;
 • 3–4 години вільного часу на день робочого тижня впродовж трьох місяців.

Крім того, не зайвими будуть такі якості:

 • загальна обізнаність у питаннях політики, економіки, безпеки, міжнародних відносин, суспільних питаннях;
 • знання англійської або іншої західноєвропейської мови на рівні відмінника середньої школи.

Для участі у відборі потрібно до 9:00 11 березня надіслати Євгенові Шульзі коротку розповідь про себе й такі виконані завдання:

 • Прочитати Довідку з написання коментарів і згідно з її вимогами перетворити оцю й оцю заяви Павла Розенка на дві окремі замітки в стилі коментарів експертів на сайті Центру Разумкова — має бути інформативний заголовок, цитати експерта, додаткові відомості зі статті-першоджерела, які пояснюють контекст і утворюють разом з цитатами цільний матеріал. Російськомовне першоджерело потрібно перекласти за допомогою програм автоматичного перекладу. Для коментаря підібрати два-три ключових слова з переліку на сайті Центру і визначити яке з них головне, яке другорядне, яке (можливо) третьорядне. За відсутності потрібного слова у переліку можна вигадати власні.
 • Заголовки у цій та оцій новинах невдалі, насамперед, тому що з них незрозуміло, про що саме йтиметься в тексті. Придумайте для новин нові заголовки, не довші за 80 знаків з пробілами;
 • Замініть якомога більше запозичених слів у наведеному уривку простими і зрозумілими відповідниками зі слов’янськими коренями, або перефразуйте певні словосполучення так, щоб уникнути запозичених слів без втрати змісту речення. «Це стадія економічної інтеграції і політичної асоціації, яка саме і буде імплементуватися після ратифікації Угоди про асоціацію». «Я спеціально акцентую увагу на цьому негативному сценарії».
 • Скільки запозичених слів ви нарахували в попередньому уривку?
 • Назвіть вірш Володимира Цибулька і назви двох (різних) гуртів, які зробили з нього пісню.
 • Карбування копієчної монети коштує 10 коп. Чи є в такому разі, на вашу думку, карбування копійок економічно обґрунтованим і, головне, чому?

Автори найбільш вдалих робіт будуть запрошені на співбесіди (учасники з інших міст — телефоном). Практика почнеться 18 березня. Дуже ймовірно, що подібних практик у Центрі Разумкова більше не буде — не проґавте останню!Уточнюємо

Практика не оплачується грошима, але дає чудову можливість покращити свої вміння у певній галузі, працюючи під наглядом досвідчених наставників, отримати рекомендаційний лист і записати до своєї трудової біографії роботу в одному з провідних і поважних аналітичних центрів України, завести цікаві знайомства й зорієнтуватися у дуже перспективній царині неурядових організацій та державної політики — це сприятиме більшій зарплаті й цікавішій роботі в майбутньому.

Відгуки учасників

«Було цікаво бути хоча б трохи причетною до роботи Центру Разумкова. Загалом я задоволена. Здається, що ця практика зробила мене більш дисциплінованою».

Ірина Салій, 3 курс КНУ ім. Шевченка, політологія.

«Практика дуже багато дала і як редактору, і для загального розвитку. За іронією долі, в універі мені за неї поставили лише четвірку з плюсом».

Ольга Мілянович, 3 курс Інституту журналістики.

«Справедливий відбір приємно здивував, атмосфера роботи дуже сподобалася».

Богдан Павліш, 1 курс НаУКМА, політологія.

«Порадувало те, що повністю відповідаєш суто за власну частину роботи. Потік новин не дає розслабитися».

Дарина Стремецька, 5 курс, ХНУ (Хмельницький), міжнародна інформація

«Пунктуальність (аби здати матеріали вчасно) та уважність (при написанні коментарів) — дві проблеми, з якими я постійно боролася».

Дарина Мовчанюк, 5 курс, Інститут журналістики

«Тепер я краще помічаю „криві тексти” і ляпи журналістів. Це допомагає самому писати якісніше».

Борис Петруньок, аспірант КНУ ім. Шевченка 

«Безліч нового досвіду, навичок, інформації та хорошого настрою!»

Євгенія Овсієнко, випускниця ун-ту Сабанджи, Стамбул

«Практика покращує знання української мови, навички управління часом, розуміння процесів в Україні. Щоденні відгуки наставника роблять цю практику вартою вашого часу та зусиль».

Ростислав Аверчук, Оксфорд, «Філософія, політика й економіка»

«Три місяці минули швидко. Відкрила для себе багато нових речей та тем для роздумів. Завдання переважно були новими й цікавими».

Ольга Пархоменко, магістратура Інституту журналістики КНУ ім. Шевченка. 

«Практика дала дуже цінне відчуття впевненності у своїх силах добре писати й редагувати»

Альона Цибульська, 4 курс КНУ ім. Шевченка, «Політологія»
Центр Разумкова: вул. Лаврська, 16, 2 поверх, 01015, Київ, Україна. Телефон: (044) 201-11-98
Сайт розроблено в рамках програми малих проектів
посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)

Создание сайта
Создание сайта
cms, управление сайтом
конкурс векторной графики
Розроблено в Sparkle Design Studio
Дороблено в Центрi Разумкова