eng | укр

Особистий кабiнет
Новим відвідувачам   
Журналістам   
Державним службовцям   
Донорам i партнерам   
Практика в центрі   
Безпека Економіка Енергетика Міжнародні відносини Політика Суспільство
Про центр
Коментарі експертів
Статті, інтерв’ю
Новини центру
Проекти
Співробітники
Журнал «Національна безпека і оборона»
Соціологічні опитування
Адреса і телефони
Новини сайтуРобота центру

Міжнародна конференція «Урядування сектору безпеки: роль медіа»
03 жовтня 2016 року
 
 

У Києві 5 та 6 жовтня 2016 року відбувся важливий захід, який надав можливість пожвавити процес пошуку порозуміння між державними силовими структурами та журналістами на підставі міжнародного досвіду та стандартів. Міжнародна конференція “Урядування в секторі безпеки: роль медіа”, організована Центром Разумкова та DCAF за сприяння Міністерства зовнішніх справ Нідерландів, стала майданчиком для дводенного спілкування між журналістами, експертами та представниками прес-служб силових відомств.

Існуючі наразі проблеми у відносинах між ЗМІ і структурами сектору безпеки загрожують не лише репутаційними втратами для силових структур та всієї країни. Досить часто репортаж журналіста – навіть за відсутності злих намірів – може поставити під загрозу національні інтереси, оперативну діяльність і безпеку людей. Причини, які за цим стоять, криються не лише в недостатній професійності окремих журналістів, але й у більш загальних проблемах з якістю сучасної української журналістики, зумовленої, окрім іншого, недостатнім розумінням місця та ролі ЗМІ у житті держави і суспільства.

Неодноразово в основі конфлікту інтересів силовиків та медіа є принципові відмінності цілей та інтересів сторін. Журналісти прагнуть оперативного висвітлення подій і фактів. Силовики з різних причин в цьому не завжди зацікавленні, або ж вбачають загрозу, особливо, коли у гонитві за «гарячими» фактами, журналісти нехтують об’єктивністю. Вони очікують, що медіа будуть грати за їх правилами, часто неприйнятними для журналістів та подекуди несумісними з принципами журналістської етики.

Базові принципи світової журналістики закріплені у багатьох міжнародних документах, наприклад, Загальній декларації прав людини та Мюнхенській декларації прав та обов'язків журналістів, до яких апелюють при вирішенні складних етичних питань у галузі журналістики. При цьому, учасники діскусії у Києві зійшлися на думці, що слід шукати прийнятного балансу між потребою дотримання міжнародних стандартів і необхідністю ефективного реагування на нові виклики в умовах гібридної війни. З одного боку, дуже небезпечно намагатися дотримуватися міжнародних стандартів по відношенню до тих російських «ЗМІ», що перетворилися на зброю агресора. З іншого боку, наші журналісти не повинні перетворюватися у «солдатів інформаційного фронту». Якщо, у щирому прагненні протидії ворожій пропаганді , ми самі скотимося до рівня пропаганди, то це призведе до втрати довіри аудиторії.

Учасники дискусії зійшлися на думці, що розвитку та вдосконалення потребують обидві сторони. Силовики мають удосконалювати методи роботи з медіа, демонструвати максимальну відкритість і переконливо аргументувати об’єктивні причини обмежень для роботи медіа. З іншого боку, необхідно підвищувати професійність журналістів, що полягає в дотриманні стандартів журналістської діяльності, усвідомленні ними суспільної відповідальності за надання об’єктивної інформації, яка не може бути предметом компромісу редакційної політики чи гонитви за сенсаціями.

 

Результати загальнонаціонального соціологічного дослідження Центру Разумкова «Громадяни України про безпеку: особисту, національну та її складові»

 
 
 
 
 
 
Інші новини розділу

 
Міжнародна конференція «Урядування сектору безпеки: роль медіа»
03 жовтня 2016 року 
 
Участь у міжнародній конференції «Саміт НАТО у Варшаві – результати для України»
19 липня 2016 року  НАТО, Громадянське суспільство
 
Участь у міжнародній конференції «Національні моделі демократичного контролю над сектором безпеки та оборони»
15 липня 2016 року  ОБСЄ, Громадянське суспільство
 
Участь у парламентських слуханнях з приводу стратегії реінтеграції Криму
15 червня 2016 року  Крим, Верховна Рада
 
Лекція для слухачів Національного університету оборони Швеції
09 червня 2016 року  Політика безпеки, Тероризм, Громадянське суспільство
 
архів Центр Разумкова: вул. Лаврська, 16, 2 поверх, 01015, Київ, Україна. Телефон: (044) 201-11-98
Сайт розроблено в рамках програми малих проектів
посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)

Создание сайта
Создание сайта
cms, управление сайтом
конкурс векторной графики
Розроблено в Sparkle Design Studio
Дороблено в Центрi Разумкова