eng | укр

Особистий кабiнет
Новим відвідувачам   
Журналістам   
Державним службовцям   
Донорам i партнерам   
Практика в центрі   
Безпека Економіка Енергетика Міжнародні відносини Політика Суспільство
Про центр
Коментарі експертів
Статті, інтерв’ю
Новини центру
Проекти
Співробітники
Журнал «Національна безпека і оборона»
Соціологічні опитування
Адреса і телефони
Новини сайтуРобота центру

Результати соціологічного дослідження «Зовнішньополітичні орієнтації громадян України»
13 травня 2014 року
 
   Євроінтеграція, Росія, ЄС, США, НАТО, Опитування
 
 

Дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 25 по 29 квітня 2014 року. Було опитано 2012 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України за винятком Криму за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Проект здійснено за фінансової підтримки Уряду Канади, наданої через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Зміст публікації є винятково думкою авторів та не обов’язково відображає офіційну позицію Уряду Канади.

Найчастіше (52,5%) громадяни України визначають головним зовнішньополітичним пріоритетом відносини з країнами ЄС. 16,6% респондентів вважають пріоритетними контакти з Росією, а 6,8% респондентів — з іншими країнами СНД.

Найбільш активно підтримують співробітництво з країнами ЄС на Заході та в Центрі країни (85,9% і 67,2% — відповідно). На Півдні 31,6% опитаних віддають перевагу контактам з ЄС, а 21,9% — з Росією. Але на Сході країни, навпаки, переважають оцінки пріоритетності партнерства з Росією (36,3%), ніж з країнами ЄС (24,4%).

53,4% громадян підтримують вступ України до ЄС. 33,4% респондентів виступають проти. З цього питання спостерігається чіткий вододіл між жителями Заходу і Центру та представниками Півдня і Сходу. Якщо на Заході і в Центрі України спостерігається чітка підтримка приєднання країни до ЄС (відповідно — 88,2% і 66%), то на Півдні і Сході більшість опитаних виступають проти членства України в ЄС — відповідно 54,4% і 59,7% опитаних.

По різному опитані оцінюють вплив окремих країн і міждержавних утворень на ситуацію в Україні. Найбільш позитивно (48,6%) оцінюється вплив ЄС (негативні оцінки складають 27,5%). Неоднозначними є оцінки впливу США — 39,2% вважають цей вплив позитивним, 31,8% негативним. При цьому найбільш негативно (73,1%) громадяни характеризують вплив Росії. Лише кожен десятий (10,3%) схильний вважати цей вплив позитивним.

Якщо на Заході і в Центрі вплив ЄС оцінюється позитивно (80,6% і 58,6%), то на Півдні і Сході переважають негативні оцінки (41,4% і 50,1% відповідно). Аналогічною є й картина регіональних оцінок впливу США. А щодо впливу Росії в усіх регіонах переважають негативні оцінки (від 97,4% на Заході до 44,2% на Сході).

Порівнюючи різні інтеграційні напрями (ЄС і Митний союз), громадяни України віддають перевагу євроінтеграції. Відтак, вступ до ЄС підтримують 52,4% опитаних, а приєднання до Митного союзу — лише кожен п’ятий (18%). При цьому майже стільки ж респондентів (20,8%) обирають третій шлях — неприєднання до жодної з цих структур. Найбільш активними прихильниками приєднання України до ЄС є жителі Заходу (87,5%) і Центру (65,8%). На Півдні європейську і євразійську інтеграцію підтримують майже рівні частки опитаних (29,4% і 24,3%), але найчастіше (35%) респонденти виступають проти інтеграції до ЄС і до Митного союзу. А на Сході громадяни частіше віддають перевагу вступу до Митного союзу (38%), ніж до ЄС (25%).

Неоднозначними є позиції громадян щодо вступу до НАТО. На питання «Якби наступної неділі відбувся референдум щодо вступу до НАТО, як би Ви проголосували?» 36,7% респондентів відповіли, що вони проголосували б за вступ, 41,6% — проти. Найбільш активно (67%) підтримують вступ до НАТО на Заході України. В Центрі висловили готовність приєднатися до НАТО 46,9% респондентів (27,7% — проти). Більшість респондентів Півдня і Сходу України проти членства в Північноатлантичному альянсі — 60% і 68,4% відповідно.

Всі результати соціологічного дослідження.

Інші новини розділу

 
Відбулась прес-конференція: «Гендерна рівність і розвиток: погляд у контексті європейської стратегії України»
18 жовтня 2016 року  Громадянське суспільство, Жінки
 
АНОНС. 18 жовтня 2016р. Центр Разумкова проводить прес-конференцію: «Гендерна рівність і розвиток: погляд у контексті європеської стратегії України»
11 жовтня 2016 року  Жінки, Громадянське суспільство, Наука
 
Прес-анонс. Як зробити адмінпослуги у транспортній сфері якіснішими?
13 липня 2016 року  Місцева влада, Транспорт, Підзвітність влади
 
Прес-анонс. Як зробити адмінпослуги у земельній сфері якіснішими?
13 липня 2016 року  Місцева влада, Права людини, Підзвітність влади
 
Презентація результатів соціологічного дослідження Центру Разумкова у Лондоні і Брюсселі
05 липня 2016 року  Опитування, Ситуація в країні
 
архів Центр Разумкова: вул. Лаврська, 16, 2 поверх, 01015, Київ, Україна. Телефон: (044) 201-11-98
Сайт розроблено в рамках програми малих проектів
посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)

Создание сайта
Создание сайта
cms, управление сайтом
конкурс векторной графики
Розроблено в Sparkle Design Studio
Дороблено в Центрi Разумкова