eng | укр

Особистий кабiнет
Новим відвідувачам   
Журналістам   
Державним службовцям   
Донорам i партнерам   
Практика в центрі   
Безпека Економіка Енергетика Міжнародні відносини Політика Суспільство
Про центр
Коментарі експертів
Статті, інтерв’ю
Новини центру
Проекти
Співробітники
Журнал «Національна безпека і оборона»
Соціологічні опитування
Адреса і телефони
Новини сайтуРобота центру

Опитування: настрої в Україні за місяць майже не змінилися
07 червня 2011 року
 
   Опитування, Ситуація в країні, Рейтинг
 
 

Рівень оптимізму громадян стосовно розвитку подій в Україні не змінився порівняно з квітнем 2011 року і залишився на низькому рівні: лише 15,2%  респондентів вважають, що події в Україні розвиваються в правильному напрямі і 63,4%  — що в неправильному.

Рівень підтримки діяльності центральних органів влади залишається на рівні квітня 2011 року. У травні 2011 року рівень повної підтримки діяльності Президента України склав 9,7%, не підтримки — 46,7%  опитаних. Діяльність Верховної Ради України та Уряду України не підтримують абсолютна більшість опитаних (60,1%  та 56,3%  відповідно), повністю підтримують — 3,7%  та 5,1%  відповідно.

Порівняно з квітнем не змінився або майже не змінився рівень підтримки діяльності провідних політиків. Зокрема у травні 2011 року рівень повної підтримки діяльності В.Януковича склав 10,9%, а не підтримки — 48,1%. Діяльність М. Азарова повністю підтримали 4,9%  респондентів, не підтримали — 60,7%. Діяльність С.Тігіпка повністю підтримали 6,4%  респондентів, не підтримали — 53,4%. Діяльність В.Литвина повністю підтримали 3,6%  респондентів, не підтримали — 60,2%.

У травні 2011 року рівень повної підтримки діяльності Ю.Тимошенко склав 11,9%, а не підтримки — 60,1%. Діяльність А.Яценюка повністю підтримали 8,6%  респондентів, не підтримали — 46,1%. Діяльність В.Кличка повністю підтримали 8,7%  респондентів, не підтримали — 47,5%.

Партійні електоральні рейтинги усіх політичних сил статистично значимо не змінилися порівняно з квітнем 2011 року. Найвищим залишається рейтинг Партії регіонів: за неї висловили намір проголосувати 16,5%  усіх опитаних, або 22,7%  тих, хто має намір взяти участь у голосуванні. Показники Блоку Юлії Тимошенко складають 13,4%  усіх опитаних або 18,0%  тих, хто має намір взяти участь у голосуванні. Третій показник має Політична партія «Фронт змін» (7,0%  усіх опитаних або 9,7%  тих, хто має намір взяти участь у голосуванні), четвертий — Політична партія «Сильна Україна» (5,3%  усіх опитаних або 6,1%  тих, хто має намір взяти участь у голосуванні). Подолати 3%-й бар’єр могли б також ВО «Свобода» (3,6%  та 5,3%  відповідно), Комуністична партія України (3,1%  та 4,0%  відповідно), Партія «УДАР» Віталія Кличка» (3,1%  та 3,6%  відповідно). Решта політичних сил набрали б менше 3% голосів.

У травні, як і у квітні частка респондентів, які вважають, що нинішня влада гірша, ніж попередня (30,8%) перевищила частку тих, хто вважає, що нинішня влада краща, ніж попередня (18,2%), хоча відносна більшість опитаних (44,0%) схиляються до думки, що нинішня влада нічим суттєво не відрізняється від попередньої.

Абсолютна більшість громадян України (59,1%) вважають, що правоохоронні органи більш жорстко ставляться до представників опозиційних політичних сил і більш м’яко до представників провладних політичних сил. Менше чверті опитаних (22,3%) переконані, що правоохоронці однаково ставляться до представників влади та опозиції, а 2,3%  вважають, що ставлення правоохоронців до опозиції є більш м’яким, ніж до представників провладних політичних сил. Решта опитаних не визначилися з відповіддю.

Під час опитування респонденти відповідали на таке питання: «Деякі опозиційні політики заявляють, що останнім часом правоохоронні органи відкрили кримінальні справи проти багатьох колишніх високопоставлених чиновників. Водночас, проти високопоставлених представників діючої влади кримінальні справи не відкриваються (а якщо й відкриваються, то про них невідомо громадськості). Як Ви вважаєте, у чому полягає головна причина такої ситуації?» Більшість респондентів (52,2%) переконані, що кримінальні справи використовуються для боротьби з політичними опонентами. 14,8%  опитаних вважають, що кримінальні справи проти представників діючої влади не висвітлюються в ЗМІ і лише 8,8%  громадян упевнені, що представники колишньої влади порушували закон, а представники нинішньої влади не порушують його. Близько чверті опитаних не визначилися з відповіддю на це питання.

Майже половина опитаних (48,7%) вважають, що діюча влада вдається до політичних репресій, протилежної думки дотримуються трохи більше чверті громадян (27,9%). Решта опитаних не визначилися з відповіддю.

Основною причиною утримання під вартою Юрія Луценка більшість громадян вважають помсту за його дії під час керівництва МВС (29,6%) або бажання залякати прихильників опозиції (24,6%). Значно менше опитаних вбачають таку причину у тому, що він може втекти з країни (19,9%) або у тому, що він може здійснювати тиск на слідство (10,7%). Інші причини назвали 2,4%  респондентів, вагалися з відповіддю — 12,9%.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 26 травня 2011 року. Було опитано 2008 респондента віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як стратифікована, багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування здійснювалося у 132 населених пунктах (із них 79 міських та 53 сільських поселень). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3%  з імовірністю 0,95.

Докладніше (Ворд).

Інші новини розділу

 
Відбулась прес-конференція: «Гендерна рівність і розвиток: погляд у контексті європейської стратегії України»
18 жовтня 2016 року  Громадянське суспільство, Жінки
 
АНОНС. 18 жовтня 2016р. Центр Разумкова проводить прес-конференцію: «Гендерна рівність і розвиток: погляд у контексті європеської стратегії України»
11 жовтня 2016 року  Жінки, Громадянське суспільство, Наука
 
Прес-анонс. Як зробити адмінпослуги у транспортній сфері якіснішими?
13 липня 2016 року  Місцева влада, Транспорт, Підзвітність влади
 
Прес-анонс. Як зробити адмінпослуги у земельній сфері якіснішими?
13 липня 2016 року  Місцева влада, Права людини, Підзвітність влади
 
Презентація результатів соціологічного дослідження Центру Разумкова у Лондоні і Брюсселі
05 липня 2016 року  Опитування, Ситуація в країні
 
архів Центр Разумкова: вул. Лаврська, 16, 2 поверх, 01015, Київ, Україна. Телефон: (044) 201-11-98
Сайт розроблено в рамках програми малих проектів
посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)

Создание сайта
Создание сайта
cms, управление сайтом
конкурс векторной графики
Розроблено в Sparkle Design Studio
Дороблено в Центрi Разумкова