eng | укр

Особистий кабiнет
Новим відвідувачам   
Журналістам   
Державним службовцям   
Донорам i партнерам   
Практика в центрі   
Безпека Економіка Енергетика Міжнародні відносини Політика Суспільство
Про центр
Коментарі експертів
Статті, інтерв’ю
Новини центру
Проекти
Співробітники
Журнал «Національна безпека і оборона»
Соціологічні опитування
Адреса і телефони
Новини сайтуКоментарі експерта

Центральна влада не зможе проігнорувати місцеві мораторії на підвищення тарифів
 
 19 липня 2016 року
 ЖКГ, Місцева влада, Ціна газу, Ситуація в країні
 

Владі не вдасться проігнорувати місцеві мораторії на підвищення тарифів, тому восени їй доведеться пояснити своє рішення і довести, що у тарифному питанні вона стоїть на варті інтересів народу. Таку думку в коментарі новинній службі «Укрінформ» висловив науковий консультант Центру Разумкова з правових питань Віктор Мусіяка.

«Я думаю, що проігнорувати місцеві мораторії на підвищення тарифів не вдасться. Ця низка мораторіїв має бути показовим сигналом для влади, що просто так дати вказівку і все — не вийде, тому що місцеве самоврядування все-таки ближче до народу і виходить перш за все з інтересів мешканців регіону. Якщо місцевій владі казатимуть: „Доплачуйте різницю з місцевого бюджету”, то, я думаю, вони жорсткіше вимагатимуть в уряду показати складову тарифів, аби зрозуміти, з чого він виходить — з інтересів олігархів чи народу», — сказав пан Мусіяка.

Експерт зазначив, що рішення уряду для органів виконавчої влади нижчого рівня є обов'язковими, але ради як органи місцевого самоврядування можуть ухвалювати власні рішення, хоча в цьому конкретному випадку навряд чи зможуть розраховувати на дотації з державного бюджету на покриття різниці в тарифах. Тому питання їхньої обгрунтованості виникатиме постійно і просто так зняти його з порядку денного не вдасться.

Пан Мусіяка зауважив, що зараз з різних боків звучать обгрунтування нових тарифів, але недовіра в людей залишається. Восени і взимку тема тарифів буде надзвичайно актуальною, тому уряду доведеться «по елементах усе це розкласти і показати, наскільки все це обгрунтовано».

За словами професора права, для нього є «абсолютно доказовою і ясною» позиція стосовно такого складового елементу тарифів, як ціна на газ власного видобутку.

«Я маю стосунок до формулювання статті 13 Конституції, де йдеться про те, що земля, її надра та всі природні ресурси є об'єктами права власності українського народу, а все, що видобувається, належить народу. І не треба розказувати казки про якісь договори про сумісну діяльність. Ви маєте виставляти такі умови сумісної діяльності, при яких ціна на газ, видобутий навіть по сумісній діяльності, не може бути такою, як ціна за поставлений з Росії. Це є показником функціонування державної влади — здатна вона чи ні в цьому сенсі діяти в інтерсах народу», — резюмував пан Мусіяка.

 
Джерело
 

Дотичні матеріали

 
Підвищення тарифів на теплову енергію не є економічно обґрунтованим
13 травня 2016 року  ЖКГ, Нафтогаз, Газ, Ціна газу
 
За тарифи на комунальні послуги має відповідати НКРЕКП
13 березня 2015 року  ЖКГ, Уряд
 
Підвищення зарплат і пенсій не покриє навіть оплати нових комунальних тарифів
07 вересня 2015 року  Уряд, Соціальні виплати, ЖКГ
 
 

Віктор Мусіяка

Інші коментарі експерта

 
Закритий режим роботи не сприятиме більшій ефективності Погоджувальної ради ВР. 24 червня 2016 року  Верховна Рада
 
У суспільстві є враження, що фігурантів судових справ стосовно Майдану відпустили. 06 червня 2016 року  Протест, Підзвітність влади
 
Обов’язкова реєстрація за місцем проживання повинна регулюватися законом. 26 квiтня 2016 року  Права людини
 
Позбавлення Томенка і Фірсова депутатських мандатів було політичним рішенням. 29 березня 2016 року  Верховна Рада, Конституційний суд
 
Висновок КСУ про зміни до Конституції загрожує цілісності всієї юридичної системи. 18 березня 2016 року  Конституційний суд, Конституція, Верховна Рада
 
Центр Разумкова: вул. Лаврська, 16, 2 поверх, 01015, Київ, Україна. Телефон: (044) 201-11-98
Сайт розроблено в рамках програми малих проектів
посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)

Создание сайта
Создание сайта
cms, управление сайтом
конкурс векторной графики
Розроблено в Sparkle Design Studio
Дороблено в Центрi Разумкова