eng | укр

Особистий кабiнет
Новим відвідувачам   
Журналістам   
Державним службовцям   
Донорам i партнерам   
Практика в центрі   
Безпека Економіка Енергетика Міжнародні відносини Політика Суспільство
Про центр
Коментарі експертів
Статті, інтерв’ю
Новини центру
Проекти
Співробітники
Журнал «Національна безпека і оборона»
Соціологічні опитування
Адреса і телефони
Новини сайтуСтатті

Компроміс погубить Україну
 
 12 сiчня 2017 року
 Олігархи, Вироблення зовнішньої політики
 

29 грудня один з найвпливовіших людей України, Віктор Пінчук заявив (у своїй статті для The Wall Street Journal), що "болючі компроміси на випередження" необхідні країні, щоб попередити укладення угоди між Росією і США "через голови 40 мільйонів українців".  Шлях компромісу не новий для Пінчука, зятя другого президента України Леоніда Кучми, відомого філантропа і одного з найбагатших людей в Україні, володіє давніми зв'язками в РФ. Про це пише консультант з міжнародної безпеки Центру Разумкова та науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр в авторській колонці, опублікованій на офіційному сайті інституту Chatham House. 

За його словами, на відміну від багатьох інших видатних діячів, Пінчука рідко звинувачували у просуванні російських інтересів. Тим не менш, як зазначає Шерр, він завжди був прихильником "договірного курсу": політики, доброзичливої до Заходу, поважаючої думку Росії, а також критичної по відношенню до тих, хто хотів, щоб Україна вибрала між двома сторонами. Однак, як зазначає експерт, Пінчук у цьому тексті з його пропозицією піти на компроміси з Росією суперечить сам собі. "Незважаючи на те, що цілі Пінчука гідні похвали - збереження права України обирати свій шлях, забезпечити свою територіальну цілісність і побудувати успішну країну - його пропозиції повністю суперечать їм. Він закликає до "тимчасової" відмови від мети членства в ЄС, пошуку "альтернативних домовленостей про безпеку" з НАТО і, що є найбільш спірним моментом, проведення виборів на окупованих територіях до того, як з'являться умови для проведення чесних виборів", - пише Шерр, називаючи дані пропозиції нежиттєздатними і відзначаючи, що такі компроміси будуть означати кинути Україну в обійми Росії без будь-яких зобов'язань і гарантій, якими б ілюзорними вони не були. Науковий співробітник Королівського інституту також додає, що ці тимчасові домовленості, якщо їх укласти, стануть новою реальністю і зруйнують існуючі відносини Україна-ЄС, Україна-НАТО). "Вони (домовленості) також створять нову динаміку, яку Росія зможе використовувати, щоб забезпечити підпорядкування України, спочатку де-факто, а потім і де-юре. Немає причин вважати, що будь-які односторонні поступки змусять Росію відмовитися від цілей, яким вона прагнула, навіть коли Україна була позаблоковою державою", - підкреслює консультант Центру Разумкова. 

Вибори в Донбасі проводитися в умовах окупації бойовиками автор вважає кращим спосіб образити українців, які пожертвували своїми життями для збереження цих принципів, і тих на Заході, хто їх підтримував. При цьому Шерр вважає, що в теж час вони не задовольнять Москву і її ставлеників в Донецькій і Луганській "народних республіках". "Сепаратистські лідери в Донбасі з самого початку наполягали на тому, що такий статус дасть їм абсолютну автономію і право вето щодо зовнішнього курсу України. Про це стаття Пінчука замовчує", - додає він. При цьому побоювання Пінчука експерт називає передчасними та недоречними, оскільки об'єкт угоди, не розвалена держава, а активний політичний суб'єкт. Україна згуртована більше, ніж коли-небудь раніше. "Жертвувати ключовими своїми інтересами в страху перед можливими діями інших не тільки нерозумно в принципі. Це спростить дії противника. Але ризики, що стоять перед Україною, вимагають від неї абсолютної чіткості. Якщо інші намагаються обмежити її права як незалежної держави, то нехай вони і несуть за це відповідальність і вину. Але не треба робити це українськими руками", - підсумував Джеймс Шерр.

За матеріалами: DT.UA 

Оригінал публікації Джеймса Шерра на сайті Chatham House

 

 Джеймс Шерр

Дотичні матеріали

 
Поступки на користь «ДНР-ЛНР» можуть викликати масові протести в Україні (Статті, інтерв'ю)
19 липня 2016 року  Протест, Ситуація в країні, Корупція, Олігархи, Донбас
 
Як приймали Конституцію 1996 року (Статті, інтерв'ю)
24 червня 2016 року  Конституція, Верховна Рада, Президент України, Олігархи, Цінності
 
Теплова енергетика не виживе без АЕС (Статті, інтерв'ю)
07 червня 2013 року  Ядерна енергія, Електроенергія, Борг держави, Олігархи
 
Відмова від перегляду споживчого кошика має важкі соціальні наслідки (Статті, інтерв'ю)
30 вересня 2011 року  Доходи, Інфляція, Соціальні виплати, Олігархи
 
Україна фактично визначилася з пріоритетами зовнішньої політики (Статті, інтерв'ю)
23 травня 2011 року  Євроінтеграція, Росія, Економічні реформи, Олігархи
 
 Центр Разумкова: вул. Лаврська, 16, 2 поверх, 01015, Київ, Україна. Телефон: (044) 201-11-98
Сайт розроблено в рамках програми малих проектів
посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)

Создание сайта
Создание сайта
cms, управление сайтом
конкурс векторной графики
Розроблено в Sparkle Design Studio
Дороблено в Центрi Разумкова